wstecz

Aktualności

 • 26.03.2019

  BIEG PO KOBIECĄ

  MOC

  więcej

  Poranek dziesiątego marca nie zachęcał do jakiekolwiek aktywności na świeżym powietrzu. Było szaro, pochmurnie, kropił deszcz i dokuczał porywisty wiatr. Jednak nie przestraszyło to wolontariuszy, którzy od godziny szóstej rano uwijali się w olsztyńskim Parku Centralnym. Bo cóż znaczy pogoda, gdy tego dnia była do realizacji prawdziwa misja -  II Sztafetowy Bieg Kobiet.

 • 29.10.2018

  Buty z kolcami „tajną

  bronią” na przełaje

  więcej

  W przypadku grząskiego, błotnistego terenu, takie obuwie jest wręcz niezbędne, aby zachować dobrą przyczepność - mówi Dominika Napieraj z AZS AWF Wrocław, wielokrotna medalistka mistrzostw Polski i uczestniczka przełajowych mistrzostw świata w 2013 roku.

 • 19.10.2018

  Kiedy zacząć startować w zawodach

  biegowych i jak się do nich przygotować?

  więcej

  Złota polska jesień to idealny czas na zawody biegowe.  Temperatura spada i pozwala odetchnąć pełną piersią. Procentuje wysiłek włożony w treningi wykonywane latem. Zbliża się koniec sezonu i każdy biegacz nabiera ochoty na jakieś podsumowanie. Nawet jeśli nie miałeś w planach udziału w żadnych zawodach,  nagle coraz częściej ktoś ze znajomych wspomina o ciekawym biegu i decyzja zapada: “Tak, ja też wystartuję!”.

  Twój debiut, niezależnie od wyniku na mecie, powinien być miłym wspomnieniem.  Dlatego mamy dziś dla ciebie Przewodnik Biegowego Debiutanta.

   

 • 05.10.2018

  DOCEŃ SIEBIE… czyli pakiet

  anty-wymówek na jesień i zimę

  więcej

  Jest lipcowy poranek, godzina szósta rano. Zrywasz się z łóżka, wskakujesz w swoje super biegowe ciuszki i ruszasz na podbój świata. Na progu domu robisz głęboki wdech, słyszysz śpiew ptaków i czujesz na twarzy promienie słońca. Widzisz kątem oka sąsiadkę, która przygląda ci się stojąc w oknie z kubkiem kawy. Patrzy na Ciebie z podziwem w oczach. Jesteś bohaterem osiedla, wzorem stylu fit, propagatorem idei aktywnego i zdrowego stylu życia.

 • 12.07.2018

  A TAK WŁAŚCIWIE

  TO… PO CO MI SPRAWDZIAN?

  więcej

  Kartkówki, testy i sprawdziany kojarzą ci się tylko z dawnymi szkolnymi czasami? Powinieneś wiedzieć, że jeszcze wiele ich przed tobą. Któregoś dnia zerkniesz w swój plan treningowy i zobaczysz TO – sprawdzian biegowy. Na dystans krótszy (400m) lub nieco dłuższy (1 km, 2 km, 3 km, Test Coopera) lub...

 • 27.06.2018

  A TAK WŁAŚCIWIE TO...

  PO CO MI OBÓZ BIEGOWY

  więcej

  Jeżeli sądzisz, że obozy biegowe są po to, żeby całe dni biegać, biegać i biegać to… bardzo się mylisz. Tegoroczny obóz biegowy Pszczółkowski Team, który odbył koło Mikołajek w urokliwej miejscowości Faszcze, zainspirował nas do stworzenia listy korzyści, jakie niesie ze sobą taka forma rekreacji. Lista nie jest zamknięta – może dodasz w komentarzach coś od siebie?

  Zatem, po co są właściwie obozy biegowe?

 • 16.05.2018

  A WŁAŚCIWIE TO…

  PO CO MI ZAWODY?

  więcej

  Biegać niemal każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej… I tak już my – biegacze - mamy wpisane w
  naszą naturę, że wcześniej czy później przeprowadzimy sami ze sobą wewnętrzny dialog - mniej
  więcej takiej treści:

 • 29.03.2018

  SPORT – EMOCJE – BIZNES. Dlaczego

  warto zostać sponsorem drużyny sportowej?

  więcej

  Dawno, dawno temu, gdy ktoś zdenerwował Chińczyka, ten rzucał przez ramię klątwę: „Obyś żył w ciekawych czasach!”. Wygląda na to, że ktoś naprawdę mocno zalazł owemu Chińczykowi za skórę. Określić współczesne czasy jako „ciekawe” to jak nic nie powiedzieć. Żyjemy szybko i intensywnie. Otacza nas na co dzień natłok haseł, kolorów, dźwięków. Wszystko walczy o chwilę naszej uwagi. Świat bombarduje nas milionem informacji na minutę...

 • 16.03.2018

  W SZTAFECIE

  PO MARZENIA

  więcej

  Pierwszy Bieg Sztafetowy Kobiet już za nami.

  Olsztyński Park Centralny opustoszał. Próżno szukać tam biegaczek przemykających po alejkach i mostkach. Zniknęła brama startowa, nie ma oznaczeń trasy i biura zawodów, brakuje kibiców… Cisza, spokój, szare przedwiośnie. Ale w naszych sercach ten park nadal tętni kolorami Waszych strojów, nadal słychać okrzyki kibiców i gromkie brawa na mecie. Wróćmy jeszcze na chwilę wspomnieniami do tamtej niedzieli…

 • 27.02.2018

  KOBIECE BIEGANIE

  MA MOC :)

  więcej

  Już 11 marca w Olsztynie odbędzie się wyjątkowe święto – I Sztafetowy Bieg Kobiet. Na linii startu stanie niemal dwieście czteroosobowych kobiecych zespołów. Święto ma formułę zawodów biegowych, ale chyba nikt nie ma wątpliwości, że rekordy i ściganie nie będą najważniejsze. Wiadomo za to, że przywita nas przyjazna atmosfera, dużo uśmiechu i zabawy, pozytywne nastawienie i niezwykła energia. Skąd to wiadomo? Bo właśnie takie jest kobiece bieganie :)