wstecz

Aktualności

 • 17.02.2021

  Cztery

  pory roku

  więcej

  Klimat umiarkowany zmienny, w jakim znajduje się nasz kraj i dostarcza nam jako biegaczom dużo atrakcji biegowych. Mamy podział na 4 pory roku: wiosnę, lato jesień zimę. Podczas pór roku nasz organizm różnie reaguje, ma inne potrzeby. Sami potrzebujemy odpowiednio dostosować się do panujących warunków atmosferycznych, by nasze treningi były dla nas najefektywniejsze, sprawiały przyjemność oraz nie powodowały urazów, uszkodzeń ciała. Warto być przygotowanym do każdej pory roku i wykorzystywać ją maksymalnie dla zdrowia i utrzymywania kondycji. 

 • 16.12.2020

  Czy istnieje konflikt

  żółw vs zając?

  więcej

  Początkujący biegacza mogą czuć się gorsi od zaawansowanych biegaczy porównując swoje osiągnięcia z innymi, szybszymi.  Jedni i drudzy mogą wpaść w pułapkę swoich przekonań.

 • 05.06.2020

  Biegi Wirtualne

  więcej

  Świat w czasie epidemii się zmienił, biegi też. Startujemy wirtualnie
  - Wirtualne biegi, to nie jest typowa rywalizacja, którą się czuje na zawodach. Dla mnie to raczej czysta przyjemność, a przy okazji możliwość pomocy - mówi Iza, która z ekipą Pszczółkowski Team Olsztyn wzięła udział w charytatywnym Biegu o Złotą Monetę.

   

 • 14.04.2020

  Pozytywna podświadomość

  więcej

  Według Joseph’a Murph’y „każda myśl jest przyczyną a każda okoliczność skutkiem”. Co to może oznaczać? 

 • 09.04.2020

  Kryzys biegowy -

  jak sobie z nim radzić?

  więcej

  Trenujesz,  robisz treningi mocniejsze i lżejsze, chodzisz na ćwiczenia siłowe. Zrealizowałeś plan treningowy, jesteś gotowy do zawodów. Nadchodzi ten dzień

 • 18.12.2019

  Być częścią

  TEAMU

  więcej

  Drużyna to ludzie, to wsparcie, pozytywny klimat. Są to osoby z różnych części Polski,  to także osoby w  szerokim przedziale wiekowym. Niektórzy są tutaj od kilku lat, a niektórzy od kilku tygodni. To również ludzie, którzy w życiu codziennym zajmują się zupełnie

   
   

   

 • 26.11.2019

  Jazda testowa

  autem Renault Clio

  więcej

  To tekst nietypowy na tej stronie, bo poświęcony samochodowi. Dotyczy jednak modelu Clio, który ogólnopolską premierę miał podczas Olsztyn Green Festival, a lokalny koncesjoner Renault Alcar wspiera Pawła Pszczółkowskiego. Zapraszam więc do lektury.

   

 • 26.03.2019

  BIEG PO KOBIECĄ

  MOC

  więcej

  Poranek dziesiątego marca nie zachęcał do jakiekolwiek aktywności na świeżym powietrzu. Było szaro, pochmurnie, kropił deszcz i dokuczał porywisty wiatr. Jednak nie przestraszyło to wolontariuszy, którzy od godziny szóstej rano uwijali się w olsztyńskim Parku Centralnym. Bo cóż znaczy pogoda, gdy tego dnia była do realizacji prawdziwa misja -  II Sztafetowy Bieg Kobiet.

 • 29.10.2018

  Buty z kolcami „tajną

  bronią” na przełaje

  więcej

  W przypadku grząskiego, błotnistego terenu, takie obuwie jest wręcz niezbędne, aby zachować dobrą przyczepność - mówi Dominika Napieraj z AZS AWF Wrocław, wielokrotna medalistka mistrzostw Polski i uczestniczka przełajowych mistrzostw świata w 2013 roku.

 • 19.10.2018

  Kiedy zacząć startować w zawodach

  biegowych i jak się do nich przygotować?

  więcej

  Złota polska jesień to idealny czas na zawody biegowe.  Temperatura spada i pozwala odetchnąć pełną piersią. Procentuje wysiłek włożony w treningi wykonywane latem. Zbliża się koniec sezonu i każdy biegacz nabiera ochoty na jakieś podsumowanie. Nawet jeśli nie miałeś w planach udziału w żadnych zawodach,  nagle coraz częściej ktoś ze znajomych wspomina o ciekawym biegu i decyzja zapada: “Tak, ja też wystartuję!”.

  Twój debiut, niezależnie od wyniku na mecie, powinien być miłym wspomnieniem.  Dlatego mamy dziś dla ciebie Przewodnik Biegowego Debiutanta.