wstecz

Aktualności

14.04.2020

Pozytywna podświadomość

Według Joseph’a Murph’y „każda myśl jest przyczyną a każda okoliczność skutkiem”. Co to może oznaczać? W krótkim tłumaczeniu chodzi o to aby karmić swoją podświadomość pozytywnymi myślami, tj. myśleć o szczęściu, pięknie, o tym, że to czego chce już mam. Podświadomość działa zgodnie z myślami. Twoje pozytywne wyobrażenia urzeczywistnią się. Praca nad kontrolą myśli spowoduje przyciąganie magicznej siły, która będzie sprawiała, że to czego pragniesz będzie się działo. Zacznij od zastanowienia się, ile czasu poświęcasz na swoje życie wewnętrzne. Czy nie masz wrażenia, że większość z nas pracuje nad swoją powierzchownością, nad tym  aby „mieć”? Twój świat wewnętrzny jest wyjątkowy, bo to on ma moc twórczą. To Twoja podświadomość ma fenomenalną siłę działania, choć niewielu jak dotąd ją odkryło. Warto nauczyć się ją stosować i wykorzystywać. Trzeba ją jednak najpierw zrozumieć. Pierwszym i podstawowym prawem jest wiara w siłę Twojej podświadomości. Oznacza to, że wierzysz że, to o co w myślach prosisz spełni się. Świadomość to siedlisko procesów myślowych, podświadomość je kreuje i urzeczywistnia. Ważna jest więc umiejętność wybiórczego przyswajania myśli, ponieważ podświadomość akceptuje to, co jej wpajasz. Zarówno myśli dobre jak i złe – stąd konieczność wyrobienia nawyku myślenia pozytywnego. Zarówno to, co prawdziwe jak i nie – uwierz, że  osiągniesz wymarzoną „życiówkę”. Zamknij oczy, zobacz to, wyobraź sobie jak się w tym momencie zachowujesz, jaki masz wyraz twarzy, jak wyglądasz,  co czujesz, zobacz na zegarku ten czas, który chcesz osiągnąć. Uśmiechaj się do tych myśli, żyj nimi, a przede wszystkim w nie uwierz. Podświadomość czasem działa od razu, czasem trwa to kilka dni, miesięcy lub lat. Bądź cierpliwy i przekonany, że to się wydarzy. Myśl to akcja, spraw więc aby była harmonijna, pozytywna. Podświadomość odpowiednio reaguje na tę myśl.

Poniżej przedstawiam Ci „dekalog” stworzony przez Joseph’a Murphy

  1. To w Twoim wnętrzu kryje się skarbnica - zaglądaj do niej w poszukiwaniu odpowiedzi na potrzeby serca.
  2. Pracuj nad umiejętnością kontaktowania się z podświadomością i wyzwalaniem jej mocy.
  3. Twoja podświadomość zna rozwiązanie Twoich wszystkich problemów – uwierz.
  4. Podświadomość potrafi leczyć Twoje ciało (zasypiaj myśląc o tym, że jesteś zdrowy a urzeczywistni się to).
  5. Każda myśl to przyczyna i każda sytuacja to jej skutek.
  6. Z każdą myślą, marzeniem zwracaj się do podświadomości z ufnością i z uczuciem wizualizując tę myśl/marzenie.
  7. To Ty rozkazujesz. Zadbaj o to aby Twoje rozkazy (myśli) były właściwe i przynosiły Ci szczęście.
  8. Nigdy nie krytykuj się. Nigdy w siebie nie wątp! Nie mów „nie potrafię, nie uda się, nie dam rady”. Myśl pozytywnie! Mów sobie „mogę wszystko, czego tylko zapragnę!”
  9. Prawo życia to prawo wiary a wiara jest myślą. Wierz, że podświadomość działa na Twoją korzyść.
  10. Zmień swoje myślenie a zmienisz swoje życie. Do Ciebie należy wybór….

      Autor: Kasia Zieja

Skomentuj artykuł

Treść komentarza

Przepisz kod z obrazka:

Komentarze

Andrzej Z, 18.04.2020 08:40:29

Autor mocno się zaangażował pisząc ten tekst chcąc przekazać najważniejsze i jak najbardziej prawdziwe przemyślenia. Pozytywne myślenie i wiara w siebie jest w każdym. To tkwi gdzieś w nas tylko trzeba to wydobyć. Dziękuję. Życzę powodzenia w realizacji życiowych zamierzeń.