wstecz

O nas - Pszczółkowski team

Pszczółkowski

team

Pszczółkowski Team to grupa ludzi kochających aktywność fizyczną, a w szczególności bieganie…
To ludzie żyjący pełnią życia…
To ludzie z ogromną życiową pasją…
To ludzie z marzeniami…
To ludzie tryskający energią…
To ludzie o niespożytych siłach i witalności…
To ludzie o mocnym charakterze, potrafiący wydobyć z siebie ostatki sił…
To ludzie sympatyczni…
To prawdziwi przyjaciele…

 

„Biec przed siebie w tłumie sobie podobnych
biec nie po sławę zaszczyty i medale,
ale tylko biec
biec przed siebie radośnie,
mierzyć się z sobą,
z własnymi siłami,
smakować swój pot na morderczej trasie
czuć radość i euforię z pokonywania
zmęczenia i własnych słabości” (Ryszard Mierzejewski)

 

„Celuj w księżyc, bo nawet jeśli chybisz, wylądujesz wśród gwiazd.” (Paula Radcliffe)

 

„Oddycham powoli i miarowo,
odrywam od rozgrzanego asfaltu
ciężkie jak ołów stopy,
po raz setny przełykam
ślinę w zaschniętym gardle,
wierzchem dłoni ocieram
twarz z potu,
zaciskam zęby z bólu,
który utkwił w boku i uciska.
I biegnę,
biegnę przez moje minuty,
godziny, dni, tygodnie,
miesiące i lata.” (Ryszard Mierzejewski)

 

„Dla większości zwykłych biegaczy najsilniejszą motywacją jest pokonywanie wyznaczonego czasu. Jeśli biegacz temu podoła, będzie czuł, że wypełnił to, co sobie założył, a jeśli nie, będzie miał poczucie, że nie wypełnił postawionego przed sobą zadania. Lecz nawet jeśli nie pobije rekordu, jaki przed sobą postawił, a czerpie satysfakcję z tego, że bardzo się starał – odkrywszy może po drodze coś ważnego na swój temat – wówczas już samo to jest osiągnięciem niosącym pozytywne emocje, które przechowa w sobie do następnego biegu” (Murakami Haruki)

 

„Możemy trenować do konkretnego wyścigu, ale bieganie to sport na całe życie.” (Alberto Salazar)

 

„Nie myślę o kilometrach przede mną, nie myślę, o tych, które są za mną. Myślę o tym, co robię teraz, zatracam się w trwającej chwili” (Ryan Hall)

 

„Ciało nie chce, byś biegł. Gdy biegniesz każe Ci przestać, ale umysł musi być silny.  Dla Twojego ciała zawsze biegniesz za daleko. Musisz udźwignąć ten ból przez strategię. Nie dietą, nie wiekiem, ale potrzebą zwycięstwa.” (Jacqueline Gareau)

 

„Zacznij tam gdzie jesteś, użyj tego co masz, zrób co możesz.” (Arthur Ashe)

 

„Trening biegowy jest zarazem prosty i skomplikowany. Prosty – bo dotyczy naturalnej czynności jaką jest bieg, a skomplikowany – bo odwołuje się do maksymalnych możliwości ludzkiego organizmu, których w pełni jeszcze nie poznano.” (Jan Mulak)

 

„Tam, daleko, w świetle słońca są moje najwyższe dążenia. Może ich nie osiągnę, ale mogę spojrzeć w górę i zobaczyć ich piękno. Uwierzyć w nie i starać się iść tam, dokąd prowadzą.”

 

„Mała pasja, często staje się początkiem drogi do spełnienia marzeń”.

 

„Cel jest wielki, kiedy mu się poświęcasz”.  (Antoine de Saint-Exupery)

 

 „Efekt wysiłku to nie tylko przyjemne uczucie zmęczenia – to także wynik, którego osiągnięcie sprawiło Ci prawdziwą satysfakcję. Nikt nie musi wiedzieć, jak było to dla Ciebie trudne! Powie Ci to Twoje zmęczone ciało”.

 

„Nie sztuką jest biec szybko. Sztuką jest ten bieg szybki utrzymać”. (Paweł Pszczółkowski)

 

„Sekret sukcesu polega na tym, aby nauczyć się, jak wykorzystać cierpienie i przyjemność i jak nie pozwolić, aby cierpienie i przyjemność wykorzystywały ciebie”. (Anthony Robbins)

 

„Cel – zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom”. (Ambrose Bierce)

 

„To brak wiary w siebie sprawia, że ludzie boją się podejmować wyzwania. Ja w siebie wierzę”. (Muhammad Ali)

 

„Drużyna to coś więcej niż tylko koleżanki z zespołu, to rodzina, która po przegranej stawia Cię na nogi i pomaga wygrać kolejną walkę”.

 

„Motywacja popycha cię do przodu. Nawyk każe ci iść dalej” (Jim Ryun)

 

„To co jest przyczyną twoich najgłębszych cierpień, jest zarazem źródłem twoich największych radości”. (Antoine de Saint-Exupery)

 

„Walcz, gdyż pamięć jest wieczna. A to, co wywalczysz, pozostaje w niej”. (Paweł Pszczółkowski)

 

„Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie. Trzeba wierzyć, że człowiek jest do czegoś zdolny i osiągnąć to za wszelką cenę”. (Maria Skłodowska-Curie)

 

„Patrząc ciągle przed siebie, myśląc o tym jak zrobić jeszcze więcej, osiągniesz stan umysłu, w którym nie ma rzeczy niemożliwych”.  (Henry Ford)

 

„Ból jest warunkiem wstępnym uprawniania tego rodzaju sportu, jakim jest bieganie. Gdyby nie było w tym bólu, kto u licha zadawałby sobie tyle trudu, wymagając tak ogromnych nakładów czasu i energii? Właśnie dlatego, że boli, że chcemy przezwyciężyć ten ból, czujemy, że żyjemy i udaje nam się w procesie biegania odnaleźć wymierne wartości. Jeżeli dobrze pójdzie, to uświadomimy sobie, że jakość tego, jak żyjemy, zależy nie od rzeczy stałych – jak wyniki, liczby czy rankingi – a kryje się i zawiera płynnie w samej czynności biegania”. (Murakami Haruki)

 

„Zanim coś osiągniesz musisz czegoś od siebie oczekiwać". (Michael Jordan)

 

“Nigdy nie akceptuj cudzych ograniczeń. Jeśli jest coś, co chcesz zrobić, nie ma żadnego powodu, dla którego to miałoby Ci się nie udać”. (Amy Dodson)

 

„Wiele ludzi biega po to, aby zobaczyć, kto jest najszybszy. Ja ścigam się po to, aby zobaczyć, kto ma najwięcej odwagi.” 

(Steve Prefontaine)

 

 

 

„Nie oczekuj żadnych korzyści z biegania, a w zamian otrzymasz więcej, niż mógłbyś sobie wymarzyć.”

 

 

 

„Bieganie jest tą supermocą, która uczyniła z nas ludzi. To oznacza, że wszyscy ją mamy, każdy z nas.”

 

 

 

"Naszym największym lękiem nie jest to, że jesteśmy do niczego. Naszym największym lękiem jest to, że jesteśmy potężni ponad miarę." (Muhammad Ali)

 

 

 

"Jesteś jedyną osobą na świecie, która może wykorzystać Twój potencjał." (Zig Ziglar)

 

 

 

"Nie bierz do siebie tego, co inni o Tobie mówią. Szczególnie, kiedy zamiast pomagać - zniechęcają. Tylko Ty wiesz na co naprawdę Cię stać! Słowa innych weź pod uwagę jako informację zwrotną, ale nigdy bierz ich za stan faktyczny tego, Jaki jesteś". (Michael Jordan)

 

 

 

"Ciężka praca połączona z wiarą w siebie. Te dwa składniki dokładnie zmieszać i dodać dużą ilość radości (nie żałować) z tego, co się robi." (Kamil Stoch)

 

 

 

"Cele są jak magnes - przyciągają rzeczy potrzebne do ich zrealizowania". (Anthony Robbins)

 

 

 

"Gdy czuję zmęczenie, po prostu myślę o tym, jak wspaniale będę się czuł, kiedy ostatecznie osiągnę swój cel". (Michael Phelps)

 

 

 

"Cena sukcesu to ciężka praca, poświęcenie i determinacja, by niezależnie od tego, czy w danej chwili wygrywamy czy przegrywamy, dawać z siebie wszystko". (Vince Lombardi)

 

 

 

"Dla mnie życie to nieprzerwany głód. Sensem życia nie jest przeżyć czy przetrwać, ale iść naprzód, wznosić się, osiągać, przezwyciężać". (Arnold Schwarzenegger)

 

 

 

"By osiągnąć sukces, musisz znaleźć coś, co przytrzyma Cię, coś, co zmotywuje, coś, co zainspiruje Cię". (Tony Dorsett)

 

 

 

"Gdy na twojej drodze pojawi się wiele przeszkód, nie pozwól, byś ty sam był jedną z nich" (Ralph Marston)

 

 

 

"Niemożliwe" to tylko wielkie słowo rzucone na wiatr przez maluczkich, którzy godzą się z naturalną koleją rzeczy, zamiast wykrzesać siłę, by ją zmienić. "Niemożliwe" to nie fakt. To jedynie opinia. "Niemożliwe" to nie deklaracja. To wyzwanie. Niemożliwe to potencjał możliwości. Niemożliwe jest chwilowe. Niemożliwe nie istnieje. (Muhammad Ali) 

 

 

 

"Ból to taki mały głos w Twojej głowie, który próbuje Cię powstrzymać, ponieważ wie, że jeżeli będziesz kontynuował, to się zmienisz. Nie pozwól, by powstrzymał Cię przed byciem tym, kim możesz się stać". (Kobe Bryant)

 

 

 

"Sukces to nie przypadek. To ciężka praca, wytrwałość, nauka, analiza, poświęcenie, a przede wszystkim miłość do tego, co robisz." (Pele)