wstecz

Aktualności

  • A TAK WŁAŚCIWIE TO…

    PO CO MI FIZJOTERAPEUTA?

    więcej

    Biegasz już kilka miesięcy, zdobywasz coraz więcej doświadczenia i biegowych znajomości. I właśnie w rozmowach z innymi biegaczami coraz częściej słyszysz:

    - Byłem dziś u fizjoterapeuty, już nie daję rady biegać z tym bólem…

    - Mój „Fizjo” dał mi świetne ćwiczenia…

    - Trener powiedział, że powinienem popracować nad techniką biegu i dał mi kontakt do fizjoterapeuty…

    Dla wielu biegaczy fizjoterapeuta jest przyjacielem, magikiem i lekarzem w jednej osobie. Gdy zaczniesz biegać regularnie, wcześniej czy później zadasz sobie pytanie: czy powinienem go odwiedzić? 

  • JAK PRZETRWAĆ KRYZYS

    I PRZEKUĆ GO NA SUKCES

    więcej

    Początki biegania nie są łatwe, ale ten czas ma w sobie coś wyjątkowego. To jak nowy rozdział w życiu. Wszystko jest świeże i ciekawe. Pierwsze biegowe zakupy, pierwszy kilometr, pierwsza „biegowa piona” od nieznajomego na trasie… Wychodzimy na drugi, trzeci, czwarty trening z entuzjazmem i radością. Jeżeli biegamy według planu treningowego, z satysfakcją realizujemy kolejne jego punkty. Niosą nas endorfiny… dopóki nie nastąpi „ten dzień”. Dzień Kryzysu.

  • A tak właściwie

    to… po co mi trener?

    więcej

    Niezależnie od tego czy biegasz tylko dla przyjemności, czy wyznaczasz sobie ambitne cele sportowe, oddanie się pod opiekę trenera może stać się jedną z najważniejszych decyzji w Twoim sportowym życiu. Zabrzmi to przewrotnie, ale to właśnie dzięki współpracy z drugą, obiektywną osobą zrozumiesz, że… to TY jesteś dla siebie najważniejszy. Nikt inny! 

  • Posumowanie

    sezonu 2017

    więcej

    Jaki był nasz tegoroczny sezon biegowy? Jakie są nasze plany? O tym możecie przeczytać w wywiadzie udzielonym przez trenera Pawła Pszczółkowskiego dla Gazety Wyborczej. 

  • Jak mądrze określić

    swoje cele i je zrealizować?

    więcej

    Okres jesienno-zimowy to dla wielu biegaczy czas podsumowań i nakreślania planów
    na kolejny sezon. Jeszcze raz przeliczamy medale, wyciągamy z szuflad zachowane na pamiątkę numery startowe, być może nawet wycieramy kurz z pucharów i polerujemy statuetki… Segregujemy zdjęcia, analizujemy wyniki. Wracamy myślą do chwil wielkiej satysfakcji, ale często odsuwamy też od siebie wspomnienia porażek i niezrealizowanych planów. To właśnie teraz – po zakończonym sezonie i jeszcze przed nadchodzącym rokiem, nadchodzi dobry czas na zadanie sobie pytania:

  • Jak bieganie zmienia człowieka

    - historia Pszczółki :)

    więcej

    W zasadzie chyba od zawsze związany byłem w mniejszy lub większy sposób ze sportem. I to właśnie to "małżeństwo" z tą dziedziną życia pomaga mi cały czas wyznaczać i realizować ambitne cele prywatne, zawodowe, sportowe. Pewnego dnia...

  • RUSZ SIĘ !!!

    - event motywacyjny

    więcej

    Puk, Puk !!!
    Halo jesteś tam ? 
    Siedzisz, czy stoisz? 
    Jeśli stoisz, to lepiej usiądź, ale tylko na chwilę, bo po tym co za chwilę przeczytasz Twoje życie może się zmienić nie do poznania.
    Otóż już 4 lutego 2017, w Olsztynie ...

  • Sekret zwycięstwa

    więcej

    Trwałe planowanie, wyznaczanie celów i systematyczność stanowią podstawę do osiągnięcia sukcesu.[1] Skrupulatne ustalenie celów, do których chcemy dążyć, muszą być należycie postawione przez człowieka. W innym wypadku zostaną tylko abstrakcjami. Kiedy wyznaczony zostanie punkt docelowy i opracowany plan wejdzie w życie, to wtedy brniemy dalej, do osobistego sekretu sportowego, mogącego przyspieszyć realizację wyznaczonego postanowienia.

  • Pragnienie

    i euforia

    więcej

    Pragnienia ludzkie można pojmować, jako silną chęć pogoni za światowym sukcesem, sławą, bogactwem itp. Realizacja tych pragnień prowadzi do osiągnięcia prawdziwego szczęścia, stanu pełnego zadowolenia z siebie. Czy bieg, zatem może nas zadowolić na tyle, aby stał się decydującym czynnikiem w pragnieniu człowieka?

  • Motywacja – czynnik

    budzący zapał u biegaczy

    więcej

    Współcześnie istnieje wiele różnorodnych teorii motywacji. Większość z nich koncentruje się na przyczynach ludzkiego zachowania i uporczywości w dążeniu do punktu docelowego Jedną z takich teorii jest